Kim jesteśmy? Po co to robimy?

Co udało nam się osiągnąć?

”Zachęcamy uczniów do opowiadania o swoich pomysłach, aby każdy odkrył swój potencjał”.

To jest nasza misja, którą wyrażamy w ten sposób:

”Zbuduj i miej odwagę pokazać swój kontynent, aby mogła poznać go cała planeta. W swoim plecaku masz moc i skrzydła do lotu. Pomożemy Ci je odkryć”.

Na tym opiera się również cała nasza działalność. Najczęściej Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków kojarzy z Międzynarodowym Dniem Plecaka, czyli świętem, które od 2018 roku odbywa się 15 października (czyt. więcej tutaj).

Prowadzimy również grupę „Konkursy w Plecaczku”, gdzie publikowane są konkursy dla każdego, kto chce się rozwijać. Są one na przeróżne tematy. Jeśli ktoś potrzebuje prywatnych porad, jak wziąć udział, czy osoby, która mu z tym pomoże, to prywatnie oferujemy taką usługę. Wystarczy napisać prywatnie do mnie, na maila, na stronie FB.

Przez te 5 lat udało się zorganizować aż 8 konferencji. Na każdej konferencji zawsze uczestniczy dużo osób zza granicy, które z przyjemnością opowiadają rzeczy i odpowiadają na pytania, które interesują uczestników. Dodatkowo mamy wtedy okazję wspierać młodzież. W naszych konferencjach wzięło udział już aż 160 prelegentów, z czego 46 to byli uczniowie. Nie ważne, czy ktoś jest mistrzynią w łyżwiarstwie figurowym, czy zaczyna swoją przygodę z jazdą konną i tak otrzyma od nas wsparcie – występ na konferencji, prywatna rozmowa, zapoznanie lub skontaktowanie z osobą, którą również się tym interesuje itp.

Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków powstał w 2017 roku. Od tamtego czasu przeżyliśmy razem z Wami niesamowite emocje!!

Historia